انواع روش های پیوند مو

fut

در روش درمانی کاشت مو یا کاشت ابرو ، پیازها یا فولیکول های مو از پشت سر یعنی از بین موهایی که بیشترین مقاومت را در برابر تغییرات هورمونی دارند، برداشته می شود و سپس این پیازهای مو در نواحی خاص سر که در آنها تراکم مو کم است یا موی سر بطور کامل ریخته، کاشته می شود. امروزه دو روش برای برداشتن پیوندهای مو وجود دارد که عبارت از روش کاشت واحد فولیکول (FUT) و روش استخراج واحد فولیکول (FUE) است. در روش کاشت مو FUT، یک نوار باریک از پوست پشت سر به همراه موهای آن برداشته می شود و سپس با استفاده این نوار، پیوندهای موی مورد نیاز برای پیوند زدن بدست می آید.

روش FUE برای کاشت مو شامل جمع آوری واحدها یا پیوندهای فولیکول خاص از پشت سر به صورت مجزا با ایجاد برش اطراف آنها با استفاده از یک ابزار مخصوص و خارج کردن پیازهای موی مورد نیاز است. استفاده از این روش درمانی خسته کننده است و به چند ساعت زمان نیاز دارد. با این وجود، این روش درمانی کمتر دردناک است و با چند تزریق محدود مواد بی حسی بر روی بیمار انجام می شود.

مدت زمان استراحت مورد نیاز برای هر دو تکنیک کاشت مو یکسان هستند. در این حالت حفره های بسیار ریز برای کاشت مو با استفاده از تیغ ها و سوزن های بسیار کوچک در نواحی دارای اشکال سر از نظر رویش مو ایجاد می شود و برای این کار از داروی بی حسی استفاده می شود. در ادامه پیوندهای موی آماده شده در این محل ها در جلوی سر یا هر نقطه دیگری که با کاهش مو مواجه شده، کاشته می شود.

مزایای کاشت مو  به روش FUT:

1.   نواحی بزرگتری از بی مویی یا کم مویی را می توان با این روش درمان کرد.

2.   نسبت قطع شدن پیوندها (هنگام خارج کردن آنها از ناحیه اهدا کننده) در این حالت کمتر است و به این ترتیب می‌توان به نتایج بهتر برای درمان دست پیدا کرد. به هر حال، نسبت قطع شدن پیوندها بستگی خاص به تجربه جراح و همکاران وی دارد.

 

BotoxINT01
Plastic Surgery Recovery
Body Couture Sx Las Vegas Plastic Surgery Face 5

 

fit

این روش همانند روش کاشت موی FUT مزایا و معایبی دارد و بیماری که می خواهد این روش را انجام دهد باید با آنها آشنا باشد. در ادامه، با مزایا،محدودیت ها و مشکلات بالقوه که این روش کاشت مو دارد آشنا خواهید شد.

 

کاشت مو با روش(FUE) FIT چقدر طول می کشد؟

زمان عمل به تعداد گرافت ها و سرعت عمل فرد انجام دهنده بستگی دارد. در کلینیک دکتر مکرمی طی یک یا دو روز 1000-2500 گرافت کاشته می شود(Quick FIT). این کار در بعضی از کلینیک ها 3-4 روز طول می کشد.

 

چه افرادی مناسب کاشت مو با روش(FUE) FIT هستند؟

معمولا افرادی که در ناحیه پشت سر موهای مشکی و ضخیم و پرپشت دارند برای FIT مناسب ترند. البته جنس پوست و عکس العمل آن در برابر فشار پانچ نیز خیلی مهم است. گاهی اوقات لازم است یک تست اولیه انجام شود تا از سلامت ریشه موها مطمئن شویم و اگر نتیجه مثبت بود عمل را با همین روش ادامه دهیم. در هر صورت روش عمل به نظر پزشک متخصص پوست و مو بستگی دارد.

 

BotoxINT01
Plastic Surgery Recovery
Body Couture Sx Las Vegas Plastic Surgery Face 5

 

ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی همانگونه که از اسمش پیداست به ترکیبی از روش های کاشت مو اطلاق می شود. یعنی این روش ترکیبی است از روش FIT و FUT و در صورتی از این روش استفاده می شود که دو روش نامبرده نتوانند به تنهایی نتیجه مطلوب و مورد نظر را فراهم آورند. در روش ترکیبی ابتدا عمل FUT  انجام می شود و مقداری مو برداشته می شود و قسمت جلوی سر کاشته می شود سپس عمل FIT  انجام می شود و این موها در قسمت پشت سر کاشته می شود . با ترکیب این دو روش ما می توانیم مقدرا زیادی مو از بانک مو برداشت کنیم و وسعت بیشتری را پوشش و کاشت  مو انجام دهیم .

 

روش prp در درمان ریزش مو

لاسمای غنی از پلاکت که اغلب به پی آر پی (PRP) موسوم است، پلاسمای تغلیظ شده خون (گرفته شده از خون) است که دارای حدود پنج برابر تعداد پلاکت موجود در گردش خون طبیعی است. به غیر از سلول های قرمز خون و سلول های سفید خون، خون ما حاوی سلول های شناخته شده ای به نام پلاکت ها ست. عملکرد پلاکت ها، تسریع بهبود و کمک به لخته شدن خون در محل زخم است. پلاکت ها حاوی فاکتورهای رشدی هستند که باعث بازسازی سلول ها در بدن می شود. PRP از دو دهه گذشته در پزشکی استفاده می شود.

 

پی آر پی چگونه در درمان ریزش مو کمک می کند؟

وقتی فولیکول های مو و یا ریشه موها سالم است، رشد موها نیز طبیعی است. فولیکول های مو به دلیل تغذیه شان توسط خون زنده می مانند. وقتی ما پلاکت ها را توسط پی آر پی به محل فولیکول آسیب دیده مو وارد می کنیم، مکانیسم ترمیم زخم به صورت طبیعی تقویت می شود. برخی پزشکان در سراسر جهان بر این باورند که PRP می تواند برای تحریک رشد فولیکول های مو، جهت جلوگیری از ریزش مو مورد استفاده قرار گیرد.

 

روش های پیوند مو (sut، safe، جراحی و غیر جراحی)

روش safe

روش کاشت موی اتوماتیک یا SAFER که مخفف (Suction Assisted Follicular Ex traction and Reimplantation) است در واقع همان روش FIT (FUE) است با این تفاوت که برای برداشت گرافتها از نواحی دهندۀ پشت سر از دستگاه استفاده می شود. این دستگاه omnigraft نام دارد و ساخت یک کمپانی فرانسوی به نام (medicamat) است که اولین بار در حدود سال 2000 میلادی وارد ایران شد. (بنابراین برخلاف تبلیغات موجود دستگاه جدیدی نیست).

 

روش sut

در روش (SUT) دیگر نیازی به تیغ جراحی، بیهوشی، به جا ماندن اسکار، برش  نبوده و هیچ گونه عوارضی نداشته ؛ ما می‌توانیم، به وسیله، دستگاههای تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین مجرب، برداشت و پیوند مو راتا  14000 هزار تار موی واقعی، که 3 برابر نسبت به روشهای قدیمی می باشد را انجام دهیم. در این تکنیک جدید شما شاهد خط رویش بسیار طبیعی و تراکم بسیار بالا هستید، تا جایی که هیچ کس قادر به تشخیص کاشت زنده و پیوند موی طبیعی شما نیست. دیگر مانند روش های سنتی (FIT) و (FUT) نیازی به جلسات مکرر، شاهد زمانه طولانی برداشت و کاشت مو و خستگی بیمار نمی باشیم. از جمله مزایای این تکنیک، بدون جراحی، خونریزی و درد، آن است شاهد هیچ گونه اسکاری چه در قسمت برداشت و چه در قسمت موهای کاشته شده نمی باشیم، در این متد می توانیم، تراکمی سه برابری نسبت به روش های سنتی (FIT) و (FUT) را انجام دهیم. که  کاشت14000 تار مو را در یک جلسه شاهد هستیم، همچنین لازم بذکر است این تکنیک به روز ترین متد روز امریکا واروپا است. تکنیک (SUT) موفق ترین روش کاشت مو می‌باشد.