جراحی زیبایی شکم

عمل جراحی زیبایی شکم که به عنوان آبدومینوپلاستی نیز شناخته می شود، با برداشتن قسمت های شل شده، بافت چربی اضافی و پوست مربوط به آن، صاف شده و عضلات دیواره شکم محکم می‌شوند. با استفاده از جراحی شکم همچنین می توان تمام یا بخشی از علائم کشیدگی ایجاد شده در قسمت پایین شکم را برداشت. این شکاف ها یک مسئله عمومی و متداول بعد از زایمان، کاهش وزن زیاد یا ضعیف شدن عضلات شکم است. اکثر بیمارانی که عمل جراحی زیبایی شکم را انجام داده اند، افزایش مشخص در سطح اعتماد به نفس خود در نتیجه آن را گزارش کرده اند.

انواع جراحی زیبایی شکم

انجام مشاوره شخصی با جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی می تواند بهترین انتخاب برای شما را مشخص کند. در اینجا برخی از روش های مورد استفاده برای این کار توضیح داده شده است:

 

زمان مراجعه به پزشک

postbullets هر زمان که شما با افتادگی شکم، علائم کشیدگی یا پوست اضافی در ناحیه شکم مواجه شدید که امکان بهبود آنها از طریق رژیم غذایی یا ورزش وجود ندارد.

postbullets در صورتی که ظاهر شکم شما بعد از زایمان یا کاهش وزن زیاد تغییر کرده است و نیاز به جراحی پلاستیک شکم حس می شود.

postbullets در صورتی که احساس می کنید برآمدگی شکم شما جذاب نیست.

postbullets در صورتی که اعتماد به نفس شما تحت تاثیر وضعیت شکمتان کاهش پیدا کرده است.

 

BotoxINT01
Plastic Surgery Recovery
Body Couture Sx Las Vegas Plastic Surgery Face 5

 

برخی مواقع شما با حالتی مواجه می شوید که تلاش های شما در مورد استفاده از رژیم غذایی و ورزش کردن باعث کاهش وزن شما می شود، اما تغییری در افتادگی و برآمدگی شکم شما ایجاد نمی‌شود. دلایل زیر می‌توانند. از دلایل اصلی باشند که بر اساس آنها شما ممکن است نیاز به در نظر گرفتن کوچک کردن شکم با عمل جراحی زیبایی شکم داشته باشید:

postbullets بالا رفتن سن، وضعیت ظاهری ارثی، زایمان، عمل های قبلی جراحی انجام شده (مانند سزارین) یا نوسانات وزنی که باعث شده شما با پوست اضافی در ناحیه شکم خود مواجه شوید یا عضلات شکم شما ضعیف شوند و یا هر دوی این مسائل برای شما اتفاق افتاده باشند.

postbullets وزن شما با ثبات است، افراد لاغری که با چربی اضافه و افتادگی پوست در ناحیه پایین شکم خود مواجه هستند، بهترین نامزدها برای این عمل جراحی می باشند. در مقابل اگر شما فردی فربه و چاق هستید، این عمل نمی تواند برای شما مناسب باشد.

postbullets اگر شما با مقدار زیاد چربی در اطراف اندام های داخلی خود مواجه هستید، ممکن است نیاز به آب کردن این چربی قبل از انجام عمل زیبایی شکم داشته باشید.

postbullets شما باید از نظر فیزیکی سالم باشید. شما باید از وضعیت فیزیکی مناسب برای تحمل کردن جراحی زیبایی شکم برخوردار باشید.

postbullets شما نباید قصد باردار شدن در آینده را داشته باشید. عضلاتی که در عمل جراحی آبدومینوپلاستی ترمیم و اصلاح می شوند می توانند مجدداً بعد از زایمان به حالت قبل ازعمل جراحی خود باز گردند.

postbullets جراحت های داخلی یا خارجی حاصل از عمل های جراحی شکم نیز می توانند بر مناسب بودن شما برای این عمل جراحی تاثیر گذارند.

postbullets پس اگر قصد انجام عمل جراحی را دارید سیگار نکشید. در حقیقت سیگار کشیدن می تواند باعث آهسته شدن فرآیند درمان و افزایش خطر مشاهده عوارض جدی در طول عمل جراحی و پس از آن می شود. اگر شما سیگار می کشید، شما حداقل باید شش هفته قبل از عمل جراحی زیبایی شکم سیگار کشیدن را ترک کنید.

 

آبدومینوپلاستی کامل

علاوه بر شکاف ایجاد شده در زیر شکم، روش جراحی زیبایی شکم به شکل سنتی شامل ایجاد یک شکاف در اطراف ناف است. به این ترتیب پوست اضافی برداشته می شود، عضلات محکم می شوند و می توان از لیپوساکشن برای برداشتن چربی اضافی و صاف کردن شکم استفاده کرد. این عمل جراحی می تواند پوست را از بالای ناف تا ناحیه ای از شکم که به خاطر بارداری، مسائل ژنتیک یا چاقی دچار مشکل شده است، بر دارد.

 

آبدومینوپلاستی مینی

در این نوع عمل جراحی یک شکاف بر روی شکم ایجاد می شود که محل آن معمولاً تا حد ممکن در پایین شکم فرد است و اندازه این شکاف می تواند چند اینچ تا کل فاصله شکم بیمار باشد. از طریق این شکاف، جراح می تواند پوست اضافه را برداشته، عضلات شل شده را محکم کند و احتمالاً از لیپوساکشن برای پاک کردن ناحیه مورد نظر استفاده کند.

نامزدهای ایده آل برای استفاده ازعمل جراحی زیبایی شکم کسانی هستند که دچار ول شدگی شکم و جلو آمدگی زیر ناف هستند. این نوع عمل معمولاً برای افرادی توصیه می شود که همیشه از نظر ظاهر در وضعیت مطلوب هستند، اما نمی توانند از طریق رژیم غذایی یا تمرین های ورزشی به ظاهر زیبای مورد نظر خود دست پیدا کنند.

 

BotoxINT01
Plastic Surgery Recovery
Body Couture Sx Las Vegas Plastic Surgery Face 5

 

آبدومینوپلاستی توسعه یافته یا آبدومینوپلاستی بالای پهلو

اگر شما دارای پوست اضافی در ناحیه پهلوها هستید، شکاف لازم برای بر طرف کردن مشکل شما می بایست بزرگ باشد. روش جراحی زیبایی شکم توسعه یافته یکی از اولین روش های جراحی است که برای بر طرف کردن مشکل پوست اضافی ایجاد شده پس از کاهش وزن زیاد یا بعد از زایمان معرفی شده است.

در این تکنیک از یک لایه در بافت عمیق تر شکم برای حمایت و نگهداری ترمیم ایجاد شده استفاده می شود. این روش جراحی شامل جراحی زیبایی شکم در قسمت جلوی آن و انتقال چربی های پهلو به سمت بالا برای بهبود ظاهر این ناحیه از بدن است. شما می توانید تاثیر جمع کردن پوست دور شکم و بالا کشیدن آن را مشابه حالتی در نظر بگیرید که شما یک جفت شلوار را روی هم پوشیده باشید.

 

نتایج و دوام

به استثنای شرایط مربوط به بارداری و زایمان (زایمان طبیعی و سزارین) مجدد یا افزایش وزن زیاد، نتایج حاصل از جراحی شکم باید دائمی باشد، هر چند جراح پلاستیک نمی تواند از عوارض ناشی از افزایش سن جلوگیری و ممانعت کند. پس از محکم شدن پوست و سفت شدن آن، احتمالاً با افزایش سن اندکی در پوست فرد افتادگی ایجاد می شود، با این وجود افتادگی ایجاد شده زیاد نیست.

به هر حال، اگر وزن شما پس از عمل به مقدار زیاد افزایش یافته و سپس کاهش پیدا کند، پوست شکم می تواند مجدداً کشیده شود و این موضوع تاثیر منفی بر ظاهر کلی شکم بیمار خواهد داشت. بطور مشابه، اگر شما باردار شوید، شکم شما مجدداً دچار افتادگی خواهد شد. به همین دلیل، در حالت ایده آل بهتر است شما هنگامی این عمل جراحی زیبایی شکم را انجام دهید که دیگر قصد بچه دار شدن را نداشته باشید.

همچنین اگر شما به دنبال کاهش وزن هستید، قبل از انجام این جراحی آن را انجام دهید. برای حفظ ایمنی، و نیز مراقبت از نتایج زیبایی و سلامتی بیمار، مهم است که شما با جراح پلاستیک خود برای ارزیابی نتایج عمل و وضعیت خود بطور منظم ملاقات کنید. علاوه بر این هر گاه سوالی درباره این روش درمان و نتایج آن داشتید، حتماً موضوع را با پزشک خود در میان گذارید.

 

بهبودی

دکتر با شما درباره مدت زمان لازم برای استراحت قبل از بازگشت به سطح عادی فعالیت ها و وظایف شغلی پس از جراحی شکم صحبت می کند. پس از عمل جراحی، به شما و پرستار دستورالعمل دقیق درباره مراقبت های پس از عمل جراحی زیبایی شکم داده می شود که این مراقبت ها شامل موارد زیر است:

postbullets خارج کردن آب شکم در صورت آب آوردن آن

postbullets علائم معمول که ممکن است شما آنها را پس از عمل تجربه کنید

postbullets علائم بالقوه و احتمالی از عوارض جراحی زیبایی شکم

ریکاوری بعد از عمل جراحی زیبایی شکم در طول یک دوره زمانی شش ماهه یا بیشتر انجام می شود. در دو روز اول، مدیریت درد و اجتناب از خطرات جراحی شکم در اولویت اصلی قرار دارد. وضعیت بیمار در اولین هفته در بدترین حالت قرار دارد و این حالت ناراحتی در طول دو یا سه هفته به تدریج کاهش پیدا می کند.

پس از چند هفته، بازیابی توان حرکت و بدنسازی از اهمیت زیاد برخوردار خواهد بود. پس از چند ماه، شما می توانید نتایج حاصل از عمل جراحی زیبایی شکم را ارزیابی کنید. در این رابطه مهم است که به خاطر داشته باشید مدت زمان لازم برای ریکاوری در بین افراد مختلف به شدت متفاوت می باشد.