لیفتینگ پوست

کشیدن پوست صورت که اصطلاحا لیفتینگ صورت گفته می‌شود برای جوانتر کردن پوست و حالت صورت طراحی شده است . بهترین کاندید این عمل فردی است که ساختار استخوانی صورت وی خوب باشد و فقط نسج نرم صورت او خود را ول کرده باشند.

لذا سن مناسب آن بین ۴۰ تا ۶۵ سالگی است اما در سنین بالاتر هم میتوان نتایج مطلوبی را بدست آورد. باید توجه داشت که هر چند با این عمل چین و چروکهای سطحی پوست کمتر میشود ولی هدف اصلی این عمل کشیدن عضلات و فاشیاهای زیر پوست است . معمولا این عمل با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن ، بلفاروپلاستی ، لیفتینگ ابرو و پیشانی بطور همزمان انجام میشود . سئوالی که اغلب متقاضیان می‌پرسند این است که نتیجه این عمل چقدر دوام دارد ؟ در جواب باید گفت با این عمل چهره شما جوانتر از همسن وسال‌های خودتان میشود اما زمان در حال گذر و درحال تاثیرگری بر چهره شما است . این عمل نمی‌تواند از این اثر گذاری جلوگیری کند اما با گذشت زمان باز هم شمابه  نسبت همسن وسالهای خودتان جوانتر خواهید بود.

 

چه افرادی برای عمل لیفتینگ مناسب هستند؟

به ‌طور کلی، کاندیداهای مناسب برای انجام این عمل کسانی هستند که چین و چروک زیاد و پوست شل و افتاده‌ای دارند. برای ارزیابی فرد می‌توان به نکات زیر توجه کرد:

O وجود یک چین عمیق از کناره بینی تا کناره دهان

O چین‌های عمیق در گونه‌ها و شلی پوست روی برجستگی‌های گونه

O شلی پوست، چین‌ها و ستون‌های عمودی یا چربی اضافی در گردن.

 

توصیه ها :

۱شب قبل از عمل حمام نمایید وسر خود را بشویید .

۲هنگام ورود به اتاق عمل صورت شما باید فاقد هرگونه آرایشی باشد .

۳تا چند هفته ممکن است احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که برطرف خواهد شد.

۴کم حسی ویابی حسی لاله گوش تا چند هفته طبیعی است .

۵بعد از عمل آنتی بیوتیک  تجویزی را مرتب مصرف کنید .

۶ – از ۲ هفته قبل از عمل تا یک هفته بعد از عمل از خوردن داروهای بروفن ، ایندومتاسین ، پیروکسیکام ، مفنامیک اسید و آسپرین خوداری کنید و چنانچه به هر دلیلی نیاز به مسکن داشته باشید فقط از استامینوفن ساده یا استامینوفن کدئینه استفاده نمایید.

 

نتایج لیفتینگ پوست :

به علت عوامل فردی هیچ‌گاه افراد مختلف نتایج یکسانی از این عمل به دست نمی‌آورند. نتایج عمل می‌تواند چشمگیر یا غیرواضح باشد که این موضوع بستگی به چهره قبل از عمل شما و اهدافی که شما و جراح در نظر داشته‌اید، دارد. برای رسیدن به تصویر نهایی چهره، حداقل چندین هفته زمان نیاز است، البته تغییرات جزئی دیگری در ماه‌های بعدی ایجاد می‌شود.نتایج این عمل دائمی نیست و با افزایش سن و اثرات جاذبه، ممکن است نیاز به تکرار این عمل باشد. در اکثر بیماران حداقل ۱۰ سال بعد، نیاز به تکرار عمل احساس نمی‌گردد.

 

 

BotoxINT01
Plastic Surgery Recovery
Body Couture Sx Las Vegas Plastic Surgery Face 5

عوارض لیفت صورت

۱پاره‌ای از عوارض مربوط به بیهوشی و… می‌باشد که در هر عمل جراحی ممکن است اتفاق بیفتد.

۲هماتوم (تجمع خون در زیر پوست) بیشتر در افراد سیگاری، افراد با سابقه فشار خون بالا، یا در نتیجه تهوع و استفراغ ایجاد می‌شود.هماتوم‌های بزرگ باید بلافاصله توسط عمل جراحی از بین بروند.

۳ریزش مو در اثر کاهش خونرسانی به فولیکول‌های مو ایجاد می‌شود، ولی پس از مدتی موها دوباره رشد می‌کنند.

۴ – آسیب عصب صورتی

 

نحوه عمل جراحی لیفتینگ صورت

این عمل در بیمارستان یا کلینیک‌های کوچک و یا در مطب انجام می‌شود و از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی همراه با تزریق داروهای آرامبخش داخل وریدی استفاده می‌شود. اکثر برش‌ها، در داخل خط مو قرار می‌گیرد. از طریق برش جراحی، ‌قسمت‌های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش سست می‌کنند و سپس آن را از محل گوش عقب می‌کشند، برش معمولاً در محدوده گوش ایجاد می‌شود، یعنی در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور می‌زند و تا کناره خط مو در پشت گوش می‌رود، ممکن است برش کوچک و ناآشکاری نیز در زیر چانه ایجاد شود. پس از عمل می‌توان به راحتی جای برش را با موها یا آرایش پوشاند، حتی ممکن است در مواردی که موی فرد کوتاه باشد، بیمار بخواهد که جراحی کمی به تأخیر بیفتد تا موها به اندازه کافی بلند شده و بتواند خط برش را تا زمان التیام مخفی سازد.

 

لیفتینگ صورت و پیشانی

یکی از رایج‌ترین روش‌های شاداب کردن پوست بدون نیاز به عمل جراحی لیفتینگ گردن، صورت و بدن است که به بازیابی ظاهر پوست کمک فراوان می‌کند. در عمل لیفت صورت مایع از مواد طبیعی قابل تزریق پرکننده برای لیف ملایم و کشیدن پوست صورت برای کاهش چین‌وچروک و ناهمواری‌های آن استفاده می‌شود. نتایج حاصل از این روش دستیابی به یک ظاهر طبیعی و شاداب بدون نیاز به دوره ریکاوری و خطرات مربوط به جراحی لیفت صورت است. علاوه بر این از این روش برای پر کردن بافت نرم از بین رفته پوست به خاطر افزایش سن استفاده می‌شود. این روش کم تهاجمی، غیر جراحی و بدون درد است و با اختصاص ۴۰ دقیقه زمان برای آن شما می‌توانید ظاهر خسته و مرده پوست خود را به یک ظاهر جوان و شاداب تبدیل کنید.

 

لیفت پیشانی و ابرو با بوتاکس

یکی از رایج‌ترین روش‌های غیر جراحی جایگزین برای لیفت ابرو (بالا کشیدن ابرو) و پیشانی است. لیفت ابرو با بوتاکس می‌تواند ناحیه ابرو را بالا کشیده و شکل دهد. همچنین روش بالا بردن ابرو می‌تواند باعث حذف یا کاهش چروک‌های پیشانی، خطوط زیر چشم، ورم‌های پوستی و همه چین‌وچروک‌هایی شود که ظاهر فرد را خسته و ناراحت نشان می‌دهد. نتایج حاصل از این روش می‌تواند برای شما ظاهر شاداب و جوان به همراه داشته باشد، بدون اینکه نیازی به دوره ریکاوری و عوارض و خطرات جانبی مربوط به عمل جراحی باشد.

 

لیفت سانترال لب

روش لیفت سانترال لب درروش‌های جراحی طبقه بندی می‌شود. البته این عمل اکثرا در مطب یا کلینیک و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. بیمار در کل مراحل عمل هوشیار است و فقط در مواردی برای کاهش اضطراب بیمار می‌توان آرام بخش‌های خوراکی به را قبل از عمل به او خوراند.

روش لیفت سانترال لب همانطور که از نامش پیداست، بالاکشیدن قسمت میانی لب بالا می‌باشد. این روش برای افرادی که فاصله لب با بینی در آن‌ها زیاد است یا لب بالا باریک می‌باشد، روش مناسبی است؛ چرا که با این عمل فاصله لب بالا با بینی کاهش می‌یابد و همچنین قسمت میانی لب بالا به خارج و بالا کشیده می‌شود و از لحاظ دیداری در فرد، لب بالا حجیم‌تر و گوشتی‌تر شده و در نتیجه، فرد جوان‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد.

 

مزولیفت

که به‌عنوان مزوتراپی نیز شناخته می‌شود، روش درمانی است که در آن بدون درد، تزریق‌های میکرو بر روی صورت انجام می‌شود. این تزریق‌ها پوست را هیدرات می‌کند و به‌این‌ترتیب تولید کلاژن و الاستین را برای جوان‌سازی پوست با حداقل دوره ریکاوری و بهبود شبیه‌سازی می‌کند. در این حالت یک مجموعه از هشت درمان پایه معمولاً برای بیمار موردنیاز است و این درمان‌ها با اقدامات مراقبتی بعدی برای هر دو تا سه ماه همراه است.

 

لیفت با نخ

جدیدترین روشی که روند پیری را معکوس می‌نماید تکنیک جوانسازی با نخ (لیفت با نخ) است. تکنیک جوان‌سازی با نخ، نوعی لیفتینگ صورت بدون جراحی بر مبنای جاگذاری نخ‌های آهسته جذب‌شونده در زیرپوست هست. این نخ‌ها به ‌تدریج و طی چهار تا شش ماه تحلیل رفته و سرانجام ناپدید خواهند شد، اما در این مدت، تکثیر سلول‌های فیبروبلاست (سلول‌های سازنده الیاف کلاژن و الاستین که مسئول ایجاد و حفظ شکل و استحکام بافت‌ها هستند) و ساخت‌وساز کلاژن و الاستین و گسترش و نوسازی عروق را در پیرامون خود به‌شدت تحریک می‌کنند.

با توجه به اینکه زمان درمان بستگی به حجم نواحی تحت درمان دارد، این روش درمانی معمولاً به یک ساعت زمان نیاز دارد. بیماران می‌توانند به فعالیت‌های عادی خود در طول ۱ تا ۳ روز پس از درمان بازگردند. نتایج حاصل از این عمل پس از ۴ هفته نمایان می‌شود و این بهبود وضعیت برای چهار تا شش ماه ادامه پیدا می‌کند.