sut بهترین روش کاشت مو

روش کاشت SUT نسبت به سایر روش‌های کاشت مو از قبیل FIT  و FUT روش نوینی است که تقریبا  اکثر مراحل آن از برداشت تا کاشت فولکول‌های مو توسط دستگاهای اتوماتیک با نظارت پزشک صورت می‌گیرد. در روش کاشت SUT پیاز مو به صورت دستی برداشت و کاشت نمی‌شود بلکه به وسیله پانچ لیزری از محل اهدا کننده که معمولا پشت سر می‌باشد جدا شده و سپس فریز می‌گردد و در نهایت به نواحی کم مو و طاس انتقال می‌یابد. به دلیل فریز شدن فولیکول‌های مو، تا زمان کاشت از تخریب آن‌ها جلوگیری می‌شود.

در روش SUT با توجه به وجود پانچ لیزری و سیستم فریز درصد بسیار کمی از ریشه موها حین برداشت و کاشت از بین می‌روند، طبق برخی از آمار میزان هدر رفتن فولیکول های مو به کمتر از 1% در این روش‌ می‌رسد.

در روش SUT متقاضی بیهوش نمی‌شود بلکه صرفا از بی‌حسی موضعی استفاده می‌گردد. جراحی و برداشت لایه‌های پوستی نیز در این روش صورت نمی‌گیرد. این روش تقریبا مانند روش FIT است؛ یعنی صرفا فولیکول‌های مو منتقل می‌شوند، اما از ابزار نوین و تکنولوژی جدید استفاده می‌گردد، به همین دلیل نتیجه بهتری حاصل می‌شود. عوارض جانبی در روش کاشت SUT به حداقل می‌رسد، دوران نقاهت آن کوتاه، جای پانچ، زخم و خونریزی نیز بسیار کم مشاهده می‌گردد.


سرعت انتقال فولیکول‌های مو از محل اهدا کننده به محل دریافت کننده نیز نسبت به سایر روش‌های کاشت مو بیشتر بوده و پزشک می‌تواند در هر جلسه حداقل 10000 فولیکول را جابه‌جا نماید و معمولا عمل کاشت با یک جلسه اتمام می‌یابد. امکان برداشت و کاشت مو در همه نقاط بدن با این روش میسر می‌باشد.

مزایا: روشی نوین است و از هر بعد نسبت به سایر روش‌های کاشت مو مناسب‌تر می‌باشد. البته به مانند همه روش‌های کاشت مو انتخاب مرکز معتبر و پزشک با تجربه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

BotoxINT01
Plastic Surgery Recovery
Body Couture Sx Las Vegas Plastic Surgery Face 5

سوالات متداول پیرامون کاشت مو در آقایان:

آیا بعد از عمل کاشت حتما موهای کاشته شده روییده می‌شوند؟

در برخی از افراد بله و بخش زیاد و یا تمامی موهای کاشته شده روییده می‌شوند و در برخی خیر، اگر همزمان با کاشت، میزان و توازن مواد مغذی از قبیل ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز جهت رویش موها در بدن تنظیم گردد معمولا بخش قابل توجهی از موهای کاشته شده رویش می‌کنند.

به عنوان مثال عنصر روی و ویتامین‌های ب به ویژه ب5، ب6، ب12 و بیوتین از مواد مغذی و ضروری برای رشد موها و حفظ سلامت آن‌ها می باشند و اگر شخصی دچار کمبود این مواد مغذی باشد ممکن است بعد از عمل کاشت رویش قابل توجهی را مشاهده نکند و یا حتی به فاصله کوتاهی شاهد ریزش مجدد موهای خود باشد.

توصیه می‌شود از طریق آزمایشات T3, T4, TSH, Ferritin, Zinc Serum, Copper Serum, Ceruloplasmin, DHT, Vitamin D3, Vitamin B12, Testosterone    وضعیت عناصر، هورمون‌ها و فعالیت غده تیرویید را قبل از اقدام به کاشت بررسی نمایید.

 

چه مدت طول می کشد تا موهای جدید رویش کنند؟

انتظار می رود بین 4 الی 12 ماه بعد از عمل کاشت متقاضیان شاهد رویش موها باشند.

 

آیا امکان ریزش موهای کاشته شده نیز وجود دارد؟

بله، اگر علل ریزش مو در فرد ریشه یابی و درمان نشوند قطعا بعد از مدتی احتمال ریزش موهای کاشته نیز وجود دارد، همان طور که این فاکتورها باعث ریزش موهای طبیعی و اولیه فرد شده اند می توانند سبب ریزش موهای جدید نیز گردند.

 

کدام روش کاشت مو بهتر است؟

به هیچ وجه نمی توان گفت کدام روش بهتر است با توجه به وضعیت موهای بیمار میزان طاسی، بانک مو، بودجه و انتظارات بیمار از کاشت، پزشک می تواند بهترین روش و یا ترکیبی از روش‌ها را انتخاب کند.

 

دوران نقاهت بعد از عمل کاشت به چه مدت است؟

با توجه به روش کاشت مو دوران نقاهت آن نیز متفاوت است.

 

کاشت مو برای بانوان:

کاشت مو در خانم‌ها نسبت به آقایان کمی مشکل می‌باشد، در آقایان معمولا ناحیه وسیعی از سر دچار طاسی می‌شود و پزشک می‌تواند به راحتی تعداد زیادی فولکول مو را از نواحی پر پشت به قسمت‌های کم مو و طاس انتقال دهد. اما در بانوان بیشتر کم پشتی عمومی مشاهده می‌شود و نه طاسی وسیع و ناچارا پزشک باید بصورت نقطه‌ای فولیکول‌های مو را به نواحی کم پشت انتقال دهد که خود دارای پیچیدگی‌های خاصی می‌باشد، از جمله باید دقت شود تا به ریشه موهای سالم آسیب وارد نشود.

نکته مهمی که خانم‌ها باید به آن توجه کنند این است که در آقایان یکی از علل متداول در ریزش موها افزایش تبدیل هورمون تستسترون به دی هیدرو تستسترون(DHT)  می‌باشد که با افزایش سن رخ می‌دهد، این هورمون باعث تضعیف ریشه موها و در نهایت از بین رفتن آن‌ها می‌شود، در اصطلاح به این نوع ریزش مو، ریزش مو با الگوی مردانه گویند(Male Pattern Baldness).

خوشبختانه این نوع ریزش مو در بانوان شایع نمی‌باشد به همین جهت طول عمر ریشه موها در زنان چندین برابر مردان است.


خانم‌ها باید توجه کنند در نواحی که موهای آن‌ها کم پشت بوده به احتمال زیاد فولیکول‌های مو هنوز وجود دارند و اگر علل ریزش مو به درستی تشخیص داده شود و درمان مناسب صورت گیرد معمولا اکثر بانوان شاهد رویش مجدد موهای خود می باشند  و نیازی به کاشت مو نخواهد بود مگر در موارد خاص. در هر صورت شرایط هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و برای انتخاب بهترین روش درمان بهتر است با پزشک متخصص مشورت نمایید.

در روش(SUT)  از تیغ جراحی استفاده نمی‌شود و بیهوشی صورت نمیگیرد نیازی به ایجاد برش نیست. روش sut هیچ گونه عوارضی ندارد و حتی دیگر خبری از جای اسکارها نیز نمی‌باشد. در این تکنیک با استاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک، برداشت و پیوند مو تا  14000 هزار تار موی واقعی، صورت می‌گیرد. در این تکنیک شاهد خط رویش بسیار طبیعی و تراکم بسیار بالا خواهید بود. از جمله مزایای این تکنیک، بدون جراحی، خونریزی و درد، آن است شاهد هیچ گونه اسکاری چه در قسمت برداشت و چه در قسمت موهای کاشته شده نمی‌باشیم.


همچنین لازم به ذکر است این تکنیک به روز ترین متد روز آمریکا و اروپا است. از مزایای این تکنیک طبیعی بودن خط رویش،  مهندسی آن توسط تیم مجرب کاشت مو ، تراکم بالای مو در این روش، انجام آن در یک جلسه و مشاهده کردن موهای کاشته شده بعد از کاشت موی طبیعی که بصورت یک سانتی است. همچنین در تکنیک کاشت موی (SUT) پرطی و از بین رفتن فولیکول‌های برداشت شده به صفر می رسند.


زیرا طی یک فرآینده برداشت و فریز کردن فولیکول‌های موی شخص تمامی برداشت سالم مانده و توسط متخصص بصورت بسیار ظریف و با دقت بالایی در محل مورد نیاز پیوند داده می‌شوند، پس از انجام کاشت مو،  توسط دستگاهای لیزری این مرکز، تحریک و رشد سریع مو، تقویت ورشد مجدد مو‌ها شخص را نیز  شاهد هستیم تکنیک  (SUT) موفق ترین روش کاشت مو بوده و اندازه تراکم مورد نیاز، توضیح داده شده توسط مشاورین این مرکز با نرم افزارهای خاص به بیمار نشان داده می‌شود.


معمولا در یک جلسه چند تار مو می‌توان کاشت؟

هر چه تراکم میزان موهای پشت سر شخص بیشتر باشد، تعداد واحدهای فولیکول مو نیز بیشتر می‌شود. ممکن است مویی که از پشت سر برداشته می‌شود تک دانه و یا چند دانه‌ای باشد.

به عنوان مثال: اگر از یک فرد هزار مو برداشت کنیم، به همان تعداد می‌توان کاشت. ولی اگر موهای فرد چهارتایی باشد به ۴ هزار تار مو ارتقا می‌یابد. که این حالت به نوع مو افراد بستگی دارد. به طور کلی با روش های رایج   (FIT)  و (FUT) در ۳ روز پشت سرهم بیشتر از ۶ تا ۷ هزار تارمو نمی‌توان برای افراد کاشت. یکی دیگر مشکلات روش های سنتی می‌باشد. همچنین در این روش‌های رایج تکرار جلسات کاشت و خستگی بیمار و در نهایت تراکم کم موهای کاشته شده را شاهد هستیم. اما با تکنیک (SUT ) شخص مورد نظر پیوند مو می‌تواند، تجربه‌ای کاملاً بدون درد و خستگی و تراکمی بالا را تجربه کند.

 

تفاوت کاشت مو به روش  SUT با کاشت مو به روش های FUT و FIT

1- در کاشت مو به روش SUT تمامی مراحل کاشت مو در یک جلسه بطور کامل انجام می‌شود ولی در کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT حداقل نیاز به چند جلسه متوالی یا متناوب است.

2- یکی از ویژگی های کاشت مو به روش SUT این موضوع است که تمامی مراحل برداشت گرافت ها از ناحیه دهنده و کاشت به ناحیه گیرنده با دستگاه های تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین پوست و مو انجام می‌شود این مساله در حالی است که در کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT مراحل برداشت مو و کاشت مو توسط انسان انجام شده و تمامی مراحل آن توسط تکنسین ها انجام می‌شود.

3- مورد سوم رعایت اصول بهداشت است که خیلی حایز اهمیت می باشد یکی از این فاکتور ها که کاشت مو به روش SUT را با کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT متمایز ساخته تعبیه محفظه ای داخل دستگاه است که تمام گرافت ها که توسط دستگاه برداشته شده در آن محفظه نگهداری شده ، بدون دخالت دست .

4- مهمترین نکته در کاشت مو تراکم مو هست ، که متاسفانه در کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT خیلی خیلی پایین است ولیکن در کاشت مو به روش SUT تراکم فوق العاده بالای آن باعث تعجب می‌شود.

5- اکثر مراجعه کنندگان به مرکز فوق تخصصی موی دکتر ابدالی این موضوع را ابراز می‌کنند که آیا کاشت مو به روش SUT همانند کاشت مو به روش  FUT و کاشت مو به روش FIT جراحی ، خونریزی و درد شدید دارد؟ در پاسخ به این سوال باید عرض کنیم که یکی از افتخارات این روش کاشت مو و مجموعه دکتر ابدالی بدون جراحی ، درد و خونریزی بودن این روش منحصر به فرد است.

6- دوران نقاهت بعد از انجام کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT از اصلی ترن مشکلات بشمار می آید که باعث می شود بیمار حتی در محل کار و حضور در جوامع مختلف دچار مشکل شود در حالیکه در کاشت مو به روش SUT عاملی به نام دوران ناهت به هیچ عنوان نداریم یعنی فرد بعد از کاشت مو به روش SUT فردای آن روز میتواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.

7- به روز بودن و پیشرفت تکنولوژی همیشه دقت در ظرافت کار را ثابت کرده است در کاشت مو به روش FIT و  کاشت مو به روش FUT برداشت تمامی بافت های زیر فلپ حتی غالبا غیر لازم برای برداشت مو و کاشت مو می باشد را نیز برداشت می کنند که بعد از مدتی شاهد بجا ماندن خط اسکار در پشت سر بیمار هستیم.

8- از دیگر مزایای منحصر به فرد در کاشت مو به روش SUT خط رویش بسیار طبیعی است که برخلاف کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT که جلوی موها به شکل عروسکی و یک دست است در کاشت مو به روش SUT این موها و خط نا منظم است که باعث میشود طبیعی دیده شود.

 

چه نکاتی را بعد از کاشت مو افراد باید رعایت کنند؟

بعد از انجام کاشت مو فقط در دو تا سه هفته اول از ورزش‌های سنگین اجتناب کنید، و شستشوی ناحیه کاشته شده فقط تا دوهفته اول باید بسیار آرام باشد، بعد از این مدت به طور کامل دیگر مو نیازی به مراقب خاصی ندارد و مو‌ها رشد پیدا می‌کند، به طوری که حتی بعد از رشد کاملاً قابل اصلاح نیز هستند.